20th Century Fox

24. ledna 2012 v 19:21 | Lucy Lillianne |  Avatar
20th century Fox je jedno z největších amerických filmových studií. Společnost, která sídlí v Century City západně od Beverly Hills v Los Angeles, vznikla 31. května 1935 sloučením Fox Film Corporation (která byla založena roku 1915 Williamem Foxem) a Twentieth Century Pictures (tu založili v roce 1933 Darryl F. Zanuck, Joseph Schenck, Raymond Griffith a William Goetz). V současnosti je jeho majitelem News Corporation, kterou vlastní Rupert Murdoch.
Mezi nejznámější filmy z dílen 20th Century Fox patří Star Wars, Avatar, Doba Ledová, Garfield ve filmu, X-Men, Smrtonosná past, Vetřelec, Planeta opic, Sám doma, Noc v muzeu, Simpsonovi ve filmu, Predátor, Letopisy Narnie a mezi seriály patří Futurama a Simpsonovi. Mezi největší hvězdy, které proslavilo toto studio, patří Shirley Temple, Betty Grable, Gene Tierney, Marilyn Monroe a Jayne Mansfield.


Vzhledem k tomu, že patří k největším studiím, je právoplatně zařazeno do Velké šestky (šest největších filmových studií v Hollywoodu). Jeho symbolem a logem je známý nápis mezi reflektory, který navrhl Rocky Longo a který je doplněn fanfárami Alfreda Newmana.
wikipedie.cz, google.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama